Lifemed Tıp Merkezi günümüz teknolojisinin olanakları öncülüğünde, doktor kadrosu ve güleryüzlü hizmet anlayışıyla 2004 yılından bugüne sağlık sektöründe hizmet veren bir tıp merkezidir. Poliklinik, Estetik ve Dermatoloji Kliniği, Ağız ve Diş Sağlığı Ünitesi, Fizik Tedavi Ünitesi, İleri Görüntüleme ve Tanı sistemleriyle sektörde faaliyet göstermektedir. Türkiye'de 4 üniversite, 2 özel hastane, 6 PET/CT ve 3 SPECT/CT sistemleriyle çalışmalarına devam etmektedir.

Saç, sakal, bıyık ve kaş ekim uygulamaları kapsamında Estetik ve Dermatoloji kliniği bünyesinde hizmet vermektedir. Merkezimiz “Uluslararası Sağlık Turizmi Aracı Kuruluşu Yetki Belgesi” ve “ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi”ne sahiptir. 

Lifemed Tıp Merkezi İstanbul – Asya kıtasının Kadıköy – Bağdat Caddesi üzerinde yer almaktadır.
 

Türkiye’de saç ekimi ve İstanbul

  • Sağlık Turizminin Merkezi

Asya ve Avrupa kıtasını birbirine bağlayan turistik dokusu ve sağlık alanında elverişli imkânları ile 7 gün 24 saat yaşayan bir şehir olan İstanbul, Türkiye’nin medikal turizm merkezidir. Özellikle hem sağlık hizmeti almak hem de tatil yapmak isteyen turistlerin ilgi odağı haline gelen şehir, kozmopolit yerleri ile keşfedilmeyi bekleyen geniş bir tarihi mirasa sahiptir.
  • Fiyat Avantajı

Türkiye, diğer Avrupa ülkelerine oranla saç ekiminde yurt dışı ve yurt içi hastaları için fiyat opsiyonlarına sahiptir. 

  • Ulaşım Kolaylığı

Jeopolitik konumu bakımından ortalama 3 günlük bir sürede saç ekimi işleminin tamamlanıp hastaların ülkelerine dönebilmesini mümkün kılan bir merkez şehir olan İstanbul, günümüzde yurt dışından gelen hastaların uğrak noktasıdır.

  • Hasta Memnuniyeti ve Başarı

Yapılan araştırmalara göre* saç ekiminde dünyanın her ülkesinden sayısız hastaya ev sahipliği yapan İstanbul’da her yıl bir önceki yıla oranla hasta sayısında düzenli bir artış gözlemlenmektedir.

* Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, 2018 yılında sağlık amaçlı gelen turistlerin sayısı yılın ilk altı aylık döneminde tüm zamanların en yüksek sayısı olan 275 bine ulaşmıştır.

 

Bilgilendirme amaçlıdır.