Safir FUE saç ekimi nedir?

Safir madeninden üretilen uçlar ile yapılan Safir FUE, kanal açma sırasında metal slit değil, safir uç kullanılması anlamına gelir. FUE yönteminde yapılan bir geliştirme olarak tanımlayabileceğimiz Safir FUE başlı başına bir teknik değildir. Açılan kanalların mikro boyutta olduğu, iyileşmenin ve kabuklanmanın klasik FUE’ye göre daha hızlı gerçekleştiği bir uygulamadır.

Safir FUE saç ekimi nasıl uygulanır?

Safir FUE, klasik FUE işleminde olduğu gibi ortalama 0.6 – 0.7 mm’lik mikro uçlar ile toplanan saç köklerinden açılan kanallara ekilmektedir. Mikro kanalların açılması sırasında safir uçların kullanılması saç köklerinin birbiri ile daha yakın bir seviyede ekilebilmesini ve elde edilecek kanal sayısının artmasını kolaylaştırmaktadır.

Safir FUE ile klasik FUE arasındaki farklar nelerdir?

  • Safir uçlar dayanıklı yapısı ve minimal vibrasyon avantajı nedeniyle doku hasarını minimal seviyeye indirmektedir. Bu sayede hastanın ekim sürecinde iyileşmesi klasik FUE yöntemine göre daha hızlı olur.
  • Klasik FUE yönteminde kullanılan metal slit yöntemine oranla safir uçlar daha sık ekime uygundur. Bu nedenle ileri evre saç dökülmelerinde de uygulanabilmektedir.
  • Saç ekiminde saç yoğunluğu arttıkça doğal bir görünüm elde edilmesi de o oranda artmaktadır. Safir uçlar klasik FUE yönteminde kullanılan uçlara göre daha doğal bir görünüm oluşturur.
  • Ödem oluşma riski klasik FUE’ye göre daha düşüktür.
  • Deri üzerindeki pürüzsüzlük klasik FUE’ye göre daha azdır.

 

Bilgilendirme amaçlıdır.