Lifemed Tıp Merkezi Saç Ekim hizmeti olarak faaliyet gösterdiğimiz hizmet alanları;

  • Saç ekimi
  • Sakal ve bıyık ekimi
  • Kaş ekimi

​Merkezimizde gerçekleştirilen tüm hizmetler estetik kliniğimizde yapılmaktadır. İşlem öncesinde hastalarımızın sağlık kontrolleri gerçekleştirilir daha sonra doktor gözetiminde yapılacak uygulamaya dair hazırlık süreci başlar. Ekimin yapılacağı odanın hijyen ve sterilizasyon standartlarına uygun olabilmesi için gerekli ortam hazırlanır. Ekim ekibiyle koordineli olarak yürütülen süreç içerisinde öncelikli olarak hastalarımızın memnuniyeti esas alınır.

Merkezimizde ekim sürecinde uygulanan teknikler;
Klasik FUE tekniği, DHI (Choi Kalem) ve Safir FUE saç ekimi teknikleridir.

Sakal ve Bıyık Ekimi

Erkeklerde ense bölgesinden elde edilen greftlerin sorunlu bulunan bölgeye transfer edilmesi şeklinde gerçekleştirilen sakal ve bıyık ekimi merkezimizde yapılmaktadır.
 

Kaş Ekimi

Kaşta istenilen görünümün elde edilememesi veya farklı sebeplerle kaşları çıkmayan kişilere yapılan kaş ekimi uygulaması ense bölgesinden alınan greftlerle yapılmaktadır.
 

FUE Tekniği

FUE (Follicular Unit Extraction) tekniği mikromotor ve mikropunchlarla ekim işlemi için yapılan, dikiş ve kesik gerektirmeyen bir tekniktir. Doku alma işlemi olmaması ile dünyada ve ülkemizde sıklıkla tercih edilmektedir.

DHI (Choi Kalem)

Donör bölgeden alınan saç köklerinin ekilmesi planlanan alana implanter ve choi adı verilen kalem yardımıyla kanal açılmaksızın transfer edildiği ekim yöntemidir.

Safir FUE saç ekimi

Safir FUE saç ekiminde kanal açma süreci için gerçek safir madeninden üretilen özel safir uç kullanılmakta, köklerin ekileceği bölgede mikro kanallar açılarak kabuklanma ve iyileşme sürecinin daha hızlı olması planlamaktadır. Ekim işlemi FUE yönteminde olduğu gibi açılan kanallara yapılmaktadır.

 

Bilgilendirme amaçlıdır.